TİMFED'in 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

16 Haziran 2023 Cuma

TİMFED'den Haberler
TİMFED'in 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti
TİMFED'in 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti
TİMFED'in 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti
TİMFED'in 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti
TİMFED'in 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti
TİMFED'in 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti
TİMFED'in 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

İnşaat malzemecilerinin en geniş katılımlı sivil toplum kuruluşu olan TİMFED’in (Tesisat İnşaat Malzemecileri Federasyonu) 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 15 Haziran Perşembe günü TİMDER, TİMKODER, DİMSİAD, BURTİMDER, ANTİMDER, KARTİMDER ve KONTİMDER delegelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Divan Kurulu’nun seçimi ile başlayan toplantıda, delegelerden gelen önerinin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından; Divan Başkanlığına Aydın Eşer, Divan Üyeliğine Yücel Baran ve Divan Kâtipliğine Ayşe Karaer seçildi. Divan Kurulu’nun moderatörlüğünde devam eden Genel Kurulda, belirlenmiş olan gündem maddeleri sırasıyla ele alındı.

Divan Kurulu'nun belirlenmesinin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile sektör ve federasyona emek vermiş değerli isimler yâd edilerek saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Faaliyet raporu ve gelir gider tablosunun sunumunun ardından yönetim ve denetim kurulları ibra edildi, 2023-2025 dönemi için bütçe görüşmeleri yapılarak onaylandı. Yönetim, denetim ve disiplin kurulları seçiminde delegeler tarafından önerilen liste oy birliğiyle kabul edilerek görev dağılımları yapıldı.

Genel Kurulda 2023-2025 dönemi Yönetim Kurulu Üyeleri; Abdullah Ekrem Nefes, Ali Rıza Canik, Alper Adanalı, Aydın Eşer, Cemal Kır, Çiğdem Aras, Deniz Cenk Kaya, Fatih Ayhan, Halil İbrahim Bal, Halil İbrahim Çerçi, Hüseyin Canyurt, Kemal Çelik, Kemal Yıldırım, Mehmet Yenikaynak, Murat Çakmaker, Mustafa Şahin, Mustafa Uyaner, Nesrin Ayan Özben, Serdar Dönmez, Yavuz Albay, Yücel Baran olarak belirlendi.

Genel Kurul’un ardından yapılan Yönetim Kurulu toplantısında TİMFED Yönetim Kurulu Başkanlığına Kemal Yıldırım, Başkan Yardımcılığına Fatih Ayhan ve Nesrin Ayan Özben, Muhasip Üyeliğe ise Cemal Kır seçildi.

Sektör derneklerini tek bir bayrak altında toplayarak Federasyon olarak çok önemli bir misyon üstlendiklerini belirten TİMFED Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yıldırım, en önemli görevlerinin federasyonun etki alanını genişletmek olduğunu dile getirdi. Yıldırım; “Sektörü temsil eden bir sivil toplum kuruluşu olarak, derneklerimizin üyelerinin kurumsal gelişimine katkıda bulunmak, iletişimlerini artırmak, faaliyetlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak bizlerin sorumluluğudur. Oluşturacağımız yeni projelerle sürdürülebilirlik, kurumsallaşma ve dijitalleşme konusunda önemli adımlar atmayı planlıyoruz. Derneklerimizi yapmak istedikleri projeler, sektöre katkı sunabilecekleri çalışmalar noktasında da destekleyeceğimizin sözünü veriyoruz.” dedi.

TİMFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TİMKODER Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Ayhan ise dernek olarak başlattıkları proje ile ilgili bir sunum gerçekleştirerek, mevcut gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

TİMFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve ANTİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Nesrin Ayan Özben, ANTİMDER'in yakın dönem faaliyetleri ile ilgili bilgi paylaşarak, gelecek dönem projelerinden bahsetti.

TİMFED Yönetim Kurulu Üyesi ve KONTİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yenikaynak, KONTİMDER'in yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında bulundu ve yakın gelecek planlarıyla ilgili bilgi verdi.

TİMFED Yönetim Kurulu Üyesi ve DİMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Çerçi bir sunum gerçekleştirerek dernek faaliyetlerini anlattı ve faaliyet raporlarını hazirunun bilgisine sundu.

TİMFED Yönetim Kurulu Üyesi ve KARTİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uyaner, henüz yönetimi yeni devralmış olmaları dolayısıyla çalışmalarının yavaş yavaş başladığını ifade ederek, yeni dönemde derneğin sektör tarafından daha fazla tanınır olması adına yürütmeyi planladıkları çalışmalardan bahsetti.

TİMFED Yönetim Kurulu Üyesi ve TİMDER Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kemal Çelik sektörün temsilinde ve bir arada hareket edilmesi noktasında federasyona önemli görevler düştüğünü belirterek, özellikle ihracat noktasında yapılması gereken çalışmalarla iigili bilgi paylaşımında bulundu.Toplantı, DİMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Çerçi'nin TİMFED ve TİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yıldırım'a plaket takdimiyle sona erdi.

HABER HAKKINDA YORUMLAR