Başkan'dan

TİMFED’de Neler Oluyor!

12 Ağustos 2015

TİMFED Zirvesi 

Ülke ekonomimizin lokomotif sektörü olan inşaat sektöründeki gelişmeler her dönem ivme kazanarak devam ediyor. İnşaat malzemecileri derneklerini bir çatı altında toplamak amacıyla kurduğumuz TİMFED (Tesisat İnşaat Malzemecileri Federasyonu) ile, sektörün öncü kuruluşlarını bir araya getirerek sektöre yön verecek vizyonlar elde etmek amacıyla, TİMFED Zirvesi’nin üçüncüsü gerçekleştirdik. 11 Kasım 2014’de İstanbul Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezi’nde “İnşaat Sektöründeki Riskler, Sorunlar ve Küresel Fırsatlar” ana temasıyla yapıldı. 

TİMFED Zirvesi’ni, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin stratejik ortaklığında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin işbirliği ve sinerjisi ile gerçekleştirdik. 

Zirvemize katılarak açılış konuşmalarıyla bizi onurlandıran başta sektörümüzün içinden bir kişilik olması nedeniyle sorunlarımızı en iyi bilen ve yansıtan TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’e sektörümüz adına teşekkürlerimi sunuyorum. 

Sektörümüze sağladığı değerli katkılarla bizleri müteşekkir kılan Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin’in oturum başkanlığında gerçekleşen oturuma katkı sağlayan değerli TOKİ Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Şahin, İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, İMSAD Başkan Vekili Oktay Alptekin, Sinpaş Holding Başkanı Avni Çelik’e en içten teşekkürlerimi iletiyorum. 

TİMFED Zirvesi’nin sektöre bir çok kazanımı oldu. Sektör paydaşlarını bir araya getirerek, sektör sorunlarını tespit edip, çözümler üretmek için fikir alışverişi sağlanmasına zemin hazırladı. Tesisat ve İnşaat Malzemeleri ile ilgili sektörel imaj yönetimi yapıldı. Ekonomik gelişmelerin sektöre olan etkisinin analiz edilmesiyle tesisat ve inşaat malzemeleri üzerine finansal farkındalık yaratıldı. 

TİMFED, Zirve organizasyonu ile; sektörün en temel sorunlarının, en ince detaylarına kadar incelenebildiği ve çözüm önerileri üzerinde etkili tartışmaların yaşanabildiği platformların oluşturulabildiğini bu organizasyon ile gösterdi. Sektör paydaşlarının bir araya geldiği, sektör sorunlarının tespit edilerek çözüm üretmek için fikir alışverişi sağladığımız zirvemizde, değerli katılımcılarımız ile sektörümüze ayna tuttuğumuz inancındayız. 

Tüm bu emeklerimizin karşılığı olarak gayet olumlu tepkiler aldığımız zirvemiz ulusal ve yerel basında da büyük yankı uyandırdı. 

TİMFED Yapılanması 

TİMFED olarak öncelikli hedefimiz; inşaat malzemecilerinin gücünü birleştirmek adına oluşturulan bölgesel sivil toplum kuruluşlarını bir çatı altında toplamayı ve örgütlenmenin henüz sağlanamadığı bölgelere ulaşarak, sektörde birlik sağlamayı istiyoruz. TİMFED bu hedef doğrultusunda TİMDER (Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği), TİMKODER (Tesisat İnşaat Sanayi Malzemecileri Derneği), DİMSİAD (Denizli İnşaat Malzemesi Satıcıları İş Adamları Derneği), BURTİMDER (Bursa Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği), ANTİMDER (Antalya Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği)’in yanı sıra 2014 yılında yapılanma çalışmalarına başlanan ve şuan da kurulumları tamamlanarak faaliyetlerine başlayan KARTİMDER (Karadeniz Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği) ve KONTİMDER (Konya Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği) ile ülke sathında yapılanmasına son sürat devam ediyor. TİMFED olarak ülke sathında yapılanmamızın tamamlanmasına Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleriyle son vereceğiz. Bu bölgelerdeki yapılanma çalışmalarımız da son sürat devam ediyor. Bölge temsilcileriyle yapılan toplantılar, bölgelerin yerel özelliklerinin incelenmesi ve raporlanması çalışmalarının tamamlanmasının ardından bu bölgelerimizde de sektörümüzün sıkıntılarına tek bir ses olup çözümler bulmak için var gücümüzle çalışacağız. 

Sektörümüz için çalışmaya söz verdiğimiz TİMFED çatısı altında bütün yönetim kurulumuz ve derneklerimizle sonsuz bir özveriyle çalışmaya Gelecek yıllarda edindiğimiz tecrübelerin üzerine yenilerini katarak her geçen yıl daha iyisini yapabileceğimiz inancıyla sektörümüz için çalışmaya devam edeceğiz.

YAZI HAKKINDA YORUMLAR
İlk Siz Haberdar Olun!
Kayıt Ol Sektörde yaşanan gelişmelerden öncelikli haberdar olmak isterseniz aşağıya e-posta adresinizi yazmanız yeterli.